ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ

Для кожної людини в нашому житті значущим і важливим лікарем є лікар акушер – гінеколог. Кожному з нас він допомагає з'явитися на світ: спостерігає майбутніх мам під час вагітності, приймає пологи. Якщо у майбутніх батьків виникають труднощі з настанням вагітності, допомагає їм у вирішенні цих проблем.

Мало хто з майбутніх батьків звертається до акушера – гінеколога з питанням про планування вагітності. Ще в давні часи були звичаї, за якими між сватанням або заручинами проходило не менше 3 місяців. Мало хто з нас замислювався: а чому? За цей час майбутні молодята, а значить і майбутні батьки, готували себе до шлюбу. Дівчина шила, вишивала, готувала придане, тобто займалася приємними клопотами, які доброчинно впливали на її психо – емоційний стан і гормональний фон. Це фактори сприяли нормалізації менструального циклу, овуляторної функції яєчників.

А що в наш час означає планування вагітності? Всі ми живемо в епоху науково-технічного і соціального прогресу. Але негативними сторонами цього прогресу є психо-емоційні стреси, забруднення навколишнього середовища, продукту з високим вмістом ГМО. Всі ці фактори впливають не тільки на репродуктивне здоров'я чоловіків і жінок, але можуть викликати і зміну генів, які можуть призводити до різних порушень, які в свою чергу ускладнюють настання вагітності і призводять до ускладнень під час вагітності.

Тому в наш час підготовка до вагітності – це своєчасне виявлення і усунення несприятливих факторів зовнішнього середовища, різних патологічних процесів, які можуть призводити до проблем із зачаттям, а також до ускладнень під час вагітності. Так само це призначення і прийом препаратів, які покращують процеси сперматогенезу і дозрівання яйцеклітини. Прийом потрібних вітамінів і мікроелементів, не менше, ніж 3 місяці до зачаття, так само зменшують ризик виникнення захворювань у плода.

Як лікар акушер-гінеколог, я закликаю всіх майбутніх батьків звертатися з метою планування вагітності мінімум за 3 – 4 місяці, а оптимально за 6 місяців до зачаття. Хочу сказати, що здоров'я майбутніх батьків і їх майбутньої дитини залежить від їх ставлення до свого здоров'я.

ТОВ «ЄВРОМЕД» м.Краматорськ , вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)104-31-00 - реєстратура

З ЯКИМИ ПРОБЛЕМАМИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ГІНЕКОЛОГА-ЕНДОКРИНОЛОГА

У житті кожної жінки можна виділити три основні етапи: весняне дозрівання, літній розквіт, осіння зрілість. У кожного віку є свої принади, свої достоїнства і свої складності. Але визначальним фактором в будь-якому віці жінки є стан її гормональної та репродуктивної систем. Рівень гормонів щитовидної залози і статевих гормонів впливають не тільки на репродуктивну систему, а й на психо – емоційний стан, настрій, рівень інтелекту, загальне самопочуття.

У підлітковому і юнацькому періоді життя дівчини можуть бути такі проблеми, як: порушення менструального циклу, хворобливі місячні, передменструальний синдром, проблеми зі шкірою. У жінок репродуктивного віку так само можуть бути вище описані проблеми. Крім них часто зустрічається безпліддя, міоми матки, ендометріоз, кісти яєчників. Для жінок зрілого віку часто зустрічаються такі зміни, які характерні для клімаксу: припливи жару, дизуричні розлади (порушення сечовипускання), дискомфорт в області зовнішніх статевих органів, порушення настрою і сну, болі в кістках і суглобах. Ці порушення пов'язані з дисбалансом гормонального фону. І допомогти вирішити ці проблеми жінкам може лікар гінеколог-ендокринолог.

В останні десятиліття у жінок все частіше відзначаються гормональні порушення і пов'язані з цим захворювання. Це пов'язано з тим, що жінки в більш пізньому віці народжують першу дитину, відмовляються від грудного вигодовування, курять, мають кілька статевих партнерів, неправильно харчуються, ведуть малорухливий спосіб життя, піддаються стресам. Важливу роль в цьому так само грають недостатня функція щитовидної залози (гіпотиреоз ), аутоімунний тиреоїдит, які у жінок зустрічаються значно частіше, ніж у чоловіків через особливості імунної системи. Так само це ожиріння, цукровий діабет, хронічна анемія. Ці захворювання називають пандеміями ХХI століття.

Важливим фактом є збільшення тривалості життя жінок. Тому з самого раннього віку потрібно прагнути зберегти своє здоров'я. Тривалість життя жінок до XX століття становила в середньому до 50 років. Зараз-до 75 років. Жінка в минулі століття мала 30 – 40 менструацій, оскільки народжувала щонайменше 5-х дітей. Так само наші прабабусі довго годували своїх дітей грудьми. У сучасних жінок відзначається до 300-400 менструацій за життя, оскільки більшість з них народжують 1 дитину і недовго годують грудьми. А це означає, що жіночий організм знаходиться під тривалим впливом естрогенних гормонів, які викликають розвиток багатьох патологічних процесів. Таких, як ендометріоз, фіброматоз, поліпи і гіперплазія ендометрію, кісти яєчників і молочних залоз.

Тому я закликаю жінок різного віку вести правильний спосіб життя: правильно харчуватися, багато рухатися, уникати стресових ситуацій, і при перших симптомах гормональних порушень звертатися за консультацією до гінеколога – ендокринолога.

ТОВ «ЄВРОМЕД» м.Краматорськ , вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)104-31-00 - реєстратура

КЛІМАКС

З 2020 року ВООЗ визначила нові вікові цензи для населення. До 44 років люди вважаються молодими, а до 59 років – середнього віку. Тому ще більш гостро постало питання про здоров'я жителів нашої планети.

Особливістю жіночого організму є той факт, що правильне функціонування всіх органів і систем знаходиться в тій чи іншій мірі залежності від рівня статевих гормонів: прогестерону і більшою мірою від естрагенних гормонів. Можна сказати, що естрогени – «золота пігулка» для жіночого організму, яка дає не тільки жіноче начало, але і підтримує організм на необхідному життєвому рівні протягом усього життя.

Однак до 40 років в організмі жінки починаються незворотні фізіологічні зміни, пов'язані зі зменшенням рівня статевих гормонів, особливо естрогенів. Це проявляється у вигляді погіршення настрою, пам'яті, дратівливості, відчуття жару, болю в кістках і суглобах за рахунок розвитку остеопорозу. Так само жінок починають турбувати дизуричні розлади у вигляді частих сечовипускань, нетримання сечі, сухості і дискомфорту в області зовнішніх статевих органів, пов'язаних з цим проблем з інтимним життям.

Більшість жінок соромляться говорити навіть з гінекологом про ці проблеми. Вважають, що це вікові проблеми, вони були у їхніх мам і бабусь, та з цим потрібно змиритися. Що клімакс - це звичайно і природно, і нікуди від цього не дітися. Однак чим раніше жінка звернеться з цими проблемами до гінеколога – ендокринолога, тим в більшому обсязі доктор зможе допомогти у вирішенні цих проблем. Можна сказати, що вчасно призначене лікування допоможе зберегти жінці здоров'я, молодість та красу!

ТОВ «ЄВРОМЕД» м.Краматорськ , вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)104-31-00 - реєстратура

 ⁣

ПІДГОТОВКА ДО ОГЛЯДУ У ГІНЕКОЛОГА

Візит до лікаря найкраще запланувати на другий тиждень циклу, тобто після закінчення місячних: картина в цьому випадку буде найбільш точною. Рекомендація не стосується екстрених випадків: при болях, кровотечі та інших тривожних симптомах доктора варто відвідати негайно.

Перед оглядом гінеколога потрібно прийняти душ. Але зловживати гігієною не слід. Спринцювання, застосування дезодорантів та інших косметичних засобів — не тільки зайві, але і шкідливі заходи: вони можуть спотворити клінічну картину і ускладнити діагностику інфекцій. Якщо немає можливості прийняти душ (наприклад, прийом гінеколога відбудеться після роботи), допоможуть дитячі вологі серветки.

Тим, хто не страждає хронічними захворюваннями і може відмовитися від прийому лікарських засобів, рекомендується за 2 тижні до відвідування лікаря закінчити прийом деяких медикаментів. На якість лабораторної діагностики впливають антибіотики, протигрибкові препарати, гормональні засоби.

Лікарі радять протягом 2-3 днів до гінекологічного огляду утримуватися від статевих контактів. Сперміцидна мастило, інтимні гелі і насіннєва рідина змінюють склад вагінальної мікрофлори, і результат аналізу може виявитися неточним.

Безпосередньо перед візитом до лікаря слід спорожнити сечовий міхур і зробити клізму. Це полегшить проведення гінекологічного огляду і позбавить від дискомфорту під час процедури.

ТОВ «ЄВРОМЕД» м.Краматорськ , вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)104-31-00 - реєстратура

ПОШИРЕНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Про те, наскільки необхідно регулярне відвідування гінеколога, наочно свідчать цифри. Згідно зі статистикою ВООЗ, гінекологічними захворюваннями страждають від 30 до 50% жінок. Багато з цих хвороб стають причиною безпліддя, а деякі несуть пряму загрозу життю.

Найпоширеніші захворювання жіночих статевих органів можна розділити на кілька груп:

Хвороби запального характеру. До них відносяться аднексит (сальпінгоофорит), ендометрит, цервіцит, кольпіт, вульвовагініт. Захворювання цієї групи зустрічаються частіше за інших: в 35% всіх випадків звернення. Запалення викликають умовно-патогенні бактерії, віруси, грибки, найпростіші. Розвитку захворювань сприяють інфекції, переохолодження, ослаблення захисних сил організму, порушення гормонального фону. Запалення може бути гострим і хронічним. У першому випадку хвороба зазвичай супроводжується яскравою симптоматикою: виникають болі внизу живота, з'являються виділення, іноді підвищується температура. Хронічні запальні захворювання часто протікають безсимптомно, при цьому вони можуть призводити до утворення спайок, трубного безпліддя і позаматкової вагітності.

Інфекції, що передаються статевим шляхом, — окрема група запальних захворювань. Їх викликають специфічні збудники: гонококи, трихомонади, хламідії, уреаплазми, мікоплазми і т.д. як правило, уражається слизова піхви, але при відсутності лікування запалення може поширюватися на внутрішні статеві органи. Не всі інфекції, що передаються при статевому контакті, відносяться до венеричних захворювань і мають виражену клінічну картину. Наприклад, зараження вірусом папіломи зовні може ніяк не проявлятися, тим часом деякі штами визнані онкогенними. Статеві інфекції підвищують ризик безпліддя, невиношування вагітності, вад розвитку плода. За оцінками ВООЗ, щорічно в світі 357 млн людей заражаються ІПСШ.

Ендометріоз-захворювання нез'ясованої природи, що виявляється розростанням клітин ендометрія поза внутрішнього шару матки (найчастіше в межах малого таза). Поширеність патології точно не відома, тому що через неспецифічних симптомів (постійні або циклічні болі внизу живота, рясні менструації) жінки рідко звертаються до лікаря. Ендометріоз знижує якість життя і іноді перешкоджає зачаттю.

Доброякісні та злоякісні новоутворення частіше зустрічаються у жінок старше 40 років, хоча останнім часом захворювання «помолодшало». Загальна кількість новоутворень в структурі гінекологічних захворювань-18%. Більш поширені доброякісні пухлини, перш за все міома матки, кісти яєчників. Серед злоякісних новоутворень на першому місці стоїть рак шийки матки: його поширеність в середньому становить 15-16 випадків на 100 000 жінок.

Ендокринні захворювання зустрічаються рідше інших. Багато з них мають спадковий характер і виявляються в молодому віці. Синдром полікістозних яєчників проявляється порушеннями менструального циклу, безпліддям, часто ожирінням, висипом вугрів, надмірним ростом волосся на тілі. Патологія реєструється у 5-10% жінок. У групі ендокринних розладів виділяють також аменорею (відсутність менструацій) різного походження, дисфункціональні маткові кровотечі.

Більшість гінекологічних захворювань при своєчасній діагностиці успішно виліковуються. Навіть при раку шийки матки, виявленому на ранній стадії, більш ніж в 90% випадків пацієнткам вдається зберегти не тільки життя, але і репродуктивну функцію. У той же час нехтування обстеженням загрожує серйозними проблемами.

ТОВ «ЄВРОМЕД» м.Краматорськ , вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)104-31-00 - реєстратура