ТОВ ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК

Гінекологія

Телефон
+380(50)104-31-00 - реєстратура , +380(50)104-21-00 - приймальня
Будь ласка, скажіть, що дізналися номер на сайті 6262.com.ua

Наші лікарі


Аллахвердієв Руслан Сабірович

Лікар- акушер-гінеколог

Лікар вищої категорії, кандидат медичних наук

Вакуленко Наталія Іванівна

Лікар- акушер-гінеколог

Лікар вищої категорії

ГІНЕКОЛОГІЯ: ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ В "ЄВРОМЕДІЇ"

ПОШИРЕНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

ПІДГОТОВКА ДО ОГЛЯДУ У ГІНЕКОЛОГА

ЩО ВХОДИТЬ В ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ ОГЛЯД ДЛЯ ДІВЧАТ І ЖІНОК

ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ ОГЛЯД З КОЛЬПОСКОПІЄЮ

"ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК" НАДАЄ ШИРОКИЙ СПЕКТР АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

⁣⁣

ГІНЕКОЛОГІЯ: ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ В "ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК"

Гінекологія - один з найважливіших напрямків медицини в цілому. Благополуччя в статевій сфері в значній мірі визначає якість життя і загальний стан організму жінки. При цьому багато гінекологічних захворювань довго протікають безсимптомно, а також мають схильність до переходу в хронічну форму.

Тому здоровим жінкам рекомендується записуватися на консультацію і огляд лікаря гінеколога в профілактичних цілях не рідше одного разу на рік. При цьому слід провести УЗД органів малого таза, кольпоскопію, дослідження мікрофлори піхви і онкоцитологічне обстеження шийки матки, УЗД молочної залози, УЗД щитоподібної залози. Регулярне проходження діагностики дозволяє вчасно виявити перші симптоми захворювань і провести необхідну терапію.

Варто звернути увагу на тривожні симптоми, при яких слід негайно звернутися на огляд до лікаря акушер-гінеколога:

 • виникнення болю внизу живота і / або в попереку;
 • поява виділень з статевих органів, свербіння, почервоніння, припухлості;
 • порушення менструального циклу;
 • нерегулярність місячних, відсутність місячних протягом декількох місяців;
 • хворобливі критичні дні;
 • кровотеча;
 • занадто рясні кров'яні виділення під час менструації;
 • печіння при сечовипусканні, почастішання сечовипускання;
 • новоутворення на зовнішніх статевих органах;
 • дискомфорт при статевому акті;
 • планування вагітності;
 • настання вагітності;
 • необхідність підбору контрацепції;
 • чи застосовує пара методи контрацепції, якщо так, то які саме.

Терпіти подібні симптоми не тільки погіршувати свою якість життя, але і ставити під загрозу здоров'я. Адже розвиток запальних процесів та інших патологій в жіночих статевих органах може привести до важких ускладнень, включаючи онкологічні захворювання і безпліддя.


ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :
вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура

ПОШИРЕНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Про те, наскільки необхідно регулярне відвідування гінеколога, наочно свідчать цифри. Згідно зі статистикою ВООЗ, гінекологічними захворюваннями страждають від 30 до 50% жінок. Багато з цих хвороб стають причиною безпліддя, а деякі несуть пряму загрозу життю.

Найпоширеніші захворювання жіночих статевих органів можна розділити на кілька груп:

Хвороби запального характеру. До них відносяться аднексит (сальпінгоофорит), ендометрит, цервіцит, кольпіт, вульвовагініт. Захворювання цієї групи зустрічаються частіше за інших: в 35% всіх випадків звернення. Запалення викликають умовно-патогенні бактерії, віруси, грибки, найпростіші. Розвитку захворювань сприяють інфекції, переохолодження, ослаблення захисних сил організму, порушення гормонального фону. Запалення може бути гострим і хронічним. У першому випадку хвороба зазвичай супроводжується яскравою симптоматикою: виникають болі внизу живота, з'являються виділення, іноді підвищується температура. Хронічні запальні захворювання часто протікають безсимптомно, при цьому вони можуть призводити до утворення спайок, трубного безпліддя і позаматкової вагітності.

Інфекції, що передаються статевим шляхом, — окрема група запальних захворювань. Їх викликають специфічні збудники: гонококи, трихомонади, хламідії, уреаплазми, мікоплазми і тощо, як правило, уражається слизова піхви, але при відсутності лікування запалення може поширюватися на внутрішні статеві органи. Не всі інфекції, що передаються при статевому контакті, відносяться до венеричних захворювань і мають виражену кліничну картину. Наприклад, зараження вірусом папіломи зовні може ніяк не проявлятися, тим часом деякі штами визнані онкогенними. Статеві інфекції підвищують ризик безпліддя, невиношування вагітності, розвитку плода. За оцінками ВООЗ, щорічно в світі 357 млн людей заражаються ІПСШ.

Ендометріоз-захворювання нез'ясованої природи, що виявляється розростанням клітин ендометрія поза внутрішнього шару матки (найчастіше в межах малого таза). Поширеність патології точно не відома, тому що через неспецифічні симптоми (постійні або циклічні болі внизу живота, рясні менструації) жінки рідко звертаються до лікаря. Ендометріоз знижує якість життя і іноді перешкоджає зачаттю.

Доброякісні та злоякісні новоутворення частіше зустрічаються у жінок старше 40 років, хоча останнім часом захворювання «помолодшало». Загальна кількість новоутворень в структурі гінекологічних захворювань - 18%. Більш поширені доброякісні пухлини, перш за все міома матки, кісти яєчників. Серед злоякісних новоутворень на першому місці стоїть рак шийки матки: його поширеність в середньому становить 15-16 випадків на 100 000 жінок.

Ендокринні захворювання зустрічаються рідше інших. Багато з них мають спадковий характер і виявляються в молодому віці. Синдром полікістозних яєчників проявляється порушеннями менструального циклу, безпліддям, часто ожирінням, висипом вугрів, надмірним ростом волосся на тілі. Патологія реєструється у 5-10% жінок. У групі ендокринних розладів виділяють також аменорею (відсутність менструацій) різного походження, дисфункціональні маткові кровотечі.

Більшість гінекологічних захворювань при своєчасній діагностиці успішно виліковуються. Навіть при раку шийки матки, виявленому на ранній стадії, більш ніж в 90% випадків пацієнткам вдається зберегти не тільки життя, але і репродуктивну функцію. У той же час нехтування обстеженням загрожує серйозними проблемами.

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :
вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура

ПІДГОТОВКА ДО ОГЛЯДУ У ГІНЕКОЛОГА

Візит до лікаря найкраще запланувати на другий тиждень циклу, тобто після закінчення місячних: картина в цьому випадку буде найбільш точною. Рекомендація не стосується екстрених випадків: при болях, кровотечі та інших тривожних симптомах доктора варто відвідати негайно.

Перед оглядом гінеколога потрібно прийняти душ. Але зловживати гігієною не слід. Спринцювання, застосування дезодорантів та інших косметичних засобів — не тільки зайві, але і шкідливі заходи: вони можуть спотворити клінічну картину і ускладнити діагностику інфекцій. Якщо немає можливості прийняти душ (наприклад, прийом гінеколога відбудеться після роботи), допоможуть дитячі вологі серветки.

Тим, хто не страждає хронічними захворюваннями і може відмовитися від прийому лікарських засобів, рекомендується за 2 тижні до відвідування лікаря закінчити прийом деяких медикаментів. На якість лабораторної діагностики впливають антибіотики, протигрибкові препарати, гормональні засоби.

Лікарі радять протягом 2-3 днів до гінекологічного огляду утримуватися від статевих контактів. Сперміцидна речовина, інтимні гелі і насіннєва рідина змінюють склад вагінальної мікрофлори, і результат аналізу може виявитися неточним.

Безпосередньо перед візитом до лікаря слід спорожнити сечовий міхур і зробити клізму. Це полегшить проведення гінекологічного огляду і позбавить від дискомфорту під час процедури.


ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :
вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура

ЩО ВХОДИТЬ В ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ ОГЛЯД ДЛЯ ДІВЧАТ І ЖІНОК

Страх перед відвідуванням гінеколога у жінок часто родом з дитинства. При першому шкільному огляді не всім пощастило зустріти тактовного, дбайливого і уважного лікаря. Зараз ситуація змінилася, і можна з упевненістю сказати, що в огляді у гінеколога немає нічого хворобливого і тим більше ганебного.

Процедура гінекологічного огляду починається зі збору анамнезу. Лікар повинен вислухати скарги, якщо вони є, і задати пацієнтці наступні питання:

 • чи живе жінка статевим життям;
 • в якому віці відбувся перший статевий контакт;
 • чи планується вагітність найближчим часом;
 • чи оберігається пара, які методи контрацепції використовуються;
 • в якому віці почалася менструація;
 • яка тривалість менструального циклу. Чи регулярний він;
 • чи були у жінки вагітності і чим вони закінчилися;
 • чи були в минулому гінекологічні захворювання.

Далі лікар приступає до зовнішнього огляду. Візуальному дослідженню підлягають не тільки зовнішні статеві органи, а й молочні залози, шкіра, лімфовузли в паховій області. Гінеколог досліджує груди пацієнтки в положеннях стоячи і лежачи, з піднятими і опущеними руками. Таке дослідження дозволяє виявити ущільнення, зміни розміру і форми залози, ураження шкіри, деформацію соска і інші тривожні ознаки. У разі їх виявлення гінеколог направить пацієнтку до мамолога. При огляді зовнішніх статевих органів лікар може побачити почервоніння, подразнення, патологічні виділення та інші ознаки інфекції.

Внутрішній гінекологічний огляд жінок і дівчат проводиться по-різному.

Пацієнток, які живуть статевим життям, лікар обстежує за допомогою вагінальних дзеркал різного розміру і форми. Інструмент являє собою розсувну конструкцію з двох стулок у вигляді закруглених жолобків. За допомогою такого дзеркала можна оглянути слизову піхви і шийки матки, виявити ерозію, ектопію, лейкоплакію, кісту, новоутворення, опущення органів. Зазвичай при огляді жінки не відчувають болю.

Застосування дзеркала дозволяє також зробити мазок з піхви або зішкріб з шийки матки для бактеріологічного або цитологічного дослідження. Біоматеріал збирають за допомогою гінекологічного шпателя.

Друга частина внутрішнього огляду-бімануальне дослідження. Праву руку лікар вводить в піхву пацієнтки, а лівою натискає на передню черевну стінку. Таким чином вдається пропальпувати яєчники, труби, матку, визначити їх розміри, структуру, розташування. Хороший гінеколог за допомогою бімануального дослідження може діагностувати запалення, спайки, кісти, пухлини.

У дівчаток внутрішній огляд проводиться інакше. Дзеркала та інші інструменти не застосовуються через ризик пошкодити дівочу пліву. З тієї ж причини не виконується вагінальне дослідження. Для оцінки стану внутрішніх статевих органів гінеколог вводить палець правої руки в пряму кишку пацієнтки, а лівої промацує передню черевну стінку. Це досить інформативний спосіб обстеження піхви, шийки матки, придатків.

Гінекологія, фото-1

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :

вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура

ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ ОГЛЯД З КОЛЬПОСКОПІЄЮ

У ряді випадків при огляді виконується кольпоскопія. Це дослідження піхви і нижнього відділу шийки матки за допомогою спеціального інструменту — кольпоскопа. Він являє собою збільшувальний прилад з підсвічуванням. Сучасні кольпоскопи дозволяють виводити зображення на монітор.

Кольпоскопію призначають жінкам при:

 • виявленні атипових клітин в цитологічному аналізі зіскрібка з шийки матки;
 • маткових кровотечах;
 • ерозії, виявленої при огляді;
 • підозра на лейкоплакію або поліпи шийки матки;
 • кондилома;
 • в процесі лікування для контролю його ефективності.

     Таким чином, основні цілі кольпоскопії

·зробити картографію цервікальних уражень;

 • вказати місце біопсії - для її більшої результативності;
 • Визначити методику лікування - для ефективної резекції уражень і разом з тим для збереження достатньої цервікальної маси. Це особливо важливо для пацієнток, які бажають мати дітей.

Кольпоскопічне дослідження, проведене належним чином -  запорука адекватного лікування цервікального ураження. Завдяки кольпоскопії можна уникнути як надмірного лікування (зайвого висічення здорової тканини шийки матки), так і недостатнього, яке може призвести до трагічних  наслідків для хворої.

Кольпоскопічне дослідження включається в план діагностичних і лікувальних заходів і, на думку ряду фахівців, не є ультраспеціалізованим обстеженням. Іншими словами, вони вважають, що кольпоскопія повинна бути адресована якомога більшій кількості хворих.

Гінекологія, фото-2

⁣Кольпоскоп МК-200 з відеосистемою

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :

вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура

Профогляд⁣

"ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК" НАДАЄ ШИРОКИЙ СПЕКТР АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ:
 1. ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЙ ШИЙКИ МАТКИ

 • Ерозія (ектопія) шийки матки
 • Поліпи шийки матки
 • Хронічний цервіцит
 • Рубцеві деформації шийки матки
 • Ектропіон
 • Ендометріоз шийки матки
 • Лейкоплакія
 • Папіломатоз і кондиломатоз шийки матки, піхви і вульви

Дисплазія шийки матки легкого та помірного ступеня.

2. ЛІКУВАННЯ ГЕНІТАЛЬНОГО ЕНДОМЕТРІОЗУ

3. ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ПРИ ПОРУШЕННЯХ МЕНСТРУАЛЬНОГО ЦИКЛУ

 • лікування і корекція порушень менструального циклу за допомогою гормональних і негормональних методів.
 • корекція менструального циклу пов'язаного з ожирінням (підбір терапії)
 •  порушення менструального циклу, пов'язані з патологією щитовидної залози
  4. ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ СТАНІВ (РОЗЛАДІВ)

 • лікування раннього і передчасного клімаксу
 •  ведення пацієнток з клімактеричним синдромом

  5. ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ

 • підготовка та обстеження перед вагітністю
 • фолікулометрія

6. ОБСТЕЖЕННЯ ПОЛІКІСТОЗУ ЯЄЧНИКІВ

7. ВЕДЕННЯ ПАЦІЄНТОК ПІСЛЯ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ОПЕРАЦІЙ

8. КОНСУЛЬТУВАННЯ З ПИТАНЬ КОНТРАЦЕПЦІЇ

 • підбір гормональних контрацептивів
 •  підбір негормональних контрацептивів
 •  постановка і видалення внутрішньоматкової спіралі (ВМС)
 •  Діагностика та лікування міоми матки, ендометріозу та їх ускладнень.

9. УЛЬТРАЗВУКОВА ДІАГНОСТИКА

 •  гінекологічне УЗД
 •  УЗД щитовидної та молочної залози
 •  УЗД при вагітності
 •  допплерометрія при вагітності

Послуги надаються як окремо, так і пакетом.

Пакет "профогляд" включає:

 •  огляд
 • кольпоскопію
 •  УЗД гінекологічне
 •  УЗД молочних залоз
 •  УЗД щитовидної залози

Апарат УЗД TOSHIBA APLIO 500

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»

Чекаємо на Вас за адресою :

вул.Кондрада Гампера, 1-а 

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура