У житті кожної жінки можна виділити три основні етапи: Весняне Дозрівання, Літній Розквіт, Осіння Зрілість. У кожного віку є свої принади, свої переваги і свої складності. Але визначальним фактором в будь-якому віці жінки є стан її гормональної та репродуктивної систем. Рівень гормонів щитовидної залози і статевих гормонів впливають не тільки на репродуктивну систему, а й на психо – емоційний стан, настрій, рівень інтелекту, загальне самопочуття.

У підлітковому і юнацькому періоді життя у дівчини можуть бути такі проблеми, як: порушення менструального циклу, хворобливі місячні, передменструальний синдром, проблеми зі шкірою. У жінок репродуктивного віку так само можуть бути вище описані проблеми. Крім них часто зустрічається безпліддя, міоми матки, ендометріоз, кісти яєчників. У жінок зрілого віку часто зустрічаються такі зміни, які характерні для клімаксу: припливи жару, дизуричні розлади (порушення сечовипускання), дискомфорт в області зовнішніх статевих органів, порушення настрою і сну, болі в кістках і суглобах. Ці порушення пов'язані з дисбалансом гормонального фону. І допомогти вирішити ці проблеми жінкам може лікар гінеколог-ендокринолог.

Останніми десятиліття у жінок все частіше відзначаються гормональні порушення і пов'язані з цим захворювання. Це пов'язано з тим, що жінки в більш пізньому віці народжують першу дитину, відмовляються від грудного вигодовування, палять, мають кілька статевих партнерів, неправильно харчуються, ведуть малорухливий спосіб життя, піддаються стресам. Важливу роль в цьому так само грають недостатня функція щитовидної залози (гіпотиреоз ), аутоімунний тиреоїдит, які у жінок зустрічаються значно частіше, ніж у чоловіків через особливості імунної системи. Так само це ожиріння, цукровий діабет, хронічна анемія. Ці захворювання називають пандеміями ХХI століття.

Важливим фактом є збільшення тривалості життя жінок. Тому з самого раннього віку потрібно прагнути зберегти своє здоров'я. Тривалість життя жінок до XX століття становила в середньому до 50 років. Зараз-до 75 років. Жінка в минулі століття мала 30 – 40 менструацій, оскільки народжувала щонайменше 5-х дітей. Так само наші прабабусі довго годували своїх дітей грудьми. У сучасних жінок відзначається до 300-400 менструацій за життя, оскільки більшість з них народжують 1 дитину і недовго годують грудьми. А це означає, що жіночий організм знаходиться під тривалим впливом естрогенних гормонів, які викликають розвиток багатьох патологічних процесів. Таких, як ендометріоз, фіброматоз, поліпи і гіперплазія ендометрію, кісти яєчників і молочних залоз.

Тому акушери - гінекологи закликають жінок різного віку вести правильний спосіб життя: правильно харчуватися, багато рухатися, уникати стресових ситуацій, і при перших симптомах гормональних порушень звертатися за консультацією до гінеколога – ендокринолога.

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК» вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)-10-43-100 - реєстратура