Для кожної людини в нашому житті значущим і важливим лікарем є лікар акушер – гінеколог. Кожному з нас він допомагає з'явитися на світ: спостерігає майбутніх мам під час вагітності, приймає пологи. Якщо у майбутніх батьків виникають труднощі з настанням вагітності, допомагає їм у вирішенні цих проблем.

Мало хто з майбутніх батьків звертається до акушера – гінеколога з питанням про планування вагітності. Ще в давні часи були звичаї, за якими між сватанням або заручинами проходило не менше 3 місяців. Мало хто з нас замислювався: а чому? За цей час майбутні молодята, а значить і майбутні батьки, готували себе до шлюбу. Дівчина шила, вишивала, готувала придане, тобто займалася приємними клопотами, які доброчинно впливали на її психо – емоційний стан і гормональний фон. Це фактори сприяли нормалізації менструального циклу, овуляторної функції яєчників.

А що в наш час означає планування вагітності? Всі ми живемо в епоху науково-технічного і соціального прогресу. Але негативними сторонами цього прогресу є психо-емоційні стреси, забруднення навколишнього середовища, продукти з високим вмістом ГМО. Всі ці фактори впливають не тільки на репродуктивне здоров'я чоловіків і жінок, але можуть викликати і зміну генів. В свою чергу, це може призводити до різних порушень, які ускладнюють настання вагітності і призводять до ускладнень під час вагітності.

Тому в наш час підготовка до вагітності – це своєчасне виявлення і усунення несприятливих факторів зовнішнього середовища, різних патологічних процесів, які можуть призводити до проблем із зачаттям, а також до ускладнень під час вагітності. Так само це призначення і прийом препаратів, які покращують процеси сперматогенезу і дозрівання яйцеклітини. Прийом потрібних вітамінів і мікроелементів, не менше, ніж 3 місяці до зачаття, так само зменшує ризик виникнення захворювань у плода.

Як лікар акушер-гінеколог, я закликаю всіх майбутніх батьків звертатися з метою планування вагітності мінімум за 3 – 4 місяці, а оптимально за 6 місяців до зачаття. Хочу сказати, що здоров'я майбутніх батьків і їх майбутньої дитини залежить від їх ставлення до свого здоров'я.

ТОВ «ЄВРОМЕД КРАМАТОРСЬК»вул.Кондрада Гампера, 1-а

тел.+380(50)10-43-100 - реєстратура